Babička

Po odeznění nadšení z toho, jak se nám vyvedlo představení Prodané nevěsty, jsme se dali do diskutování co příště. Padaly různě hodnotné návrhy a nakonec jsme zvolili ztvárnění knihy Babička od Boženy Němcové. Děj na motivy tohoto díla do scénáře zpracovala nejlepší scénáristka v širokém okolí a po prvním čtení byl celý soubor bez přehánění prostě nadšený. 

 Nadšení nás neopouští ani při zkouškách pohybových. Nezbední, mluvící psi, pokoušející se různými hmaty a úskoky dostat se k chutné krmi diváka jistě nenechají sledovat představení se zádumčivým výrazem. Pouštíme se téměř do kaskadérských kousků, kdy Babička při špatném soustředění na akci může zle poranit Tyrla, ale divák si opravdu užije.

 Tato hra, jako ostatně všechny předchozí, není jen o zábavě, ale o perné práci, učení a soustředění. Větší nároky než kdy jindy jsou kladeny na nejmladší členy souboru, kteří dostali již opravdovou roli, bez které se Babička zahrát nedá. Ani babička to nemá co do rozsahu textu lehké a minimálně do konce dubna nesmí trpět výpadky paměti, protože zahrát hru bez hlavní postavy si troufne jen takový velikán divadelní režie, jakým byl Jára Cimrman.

Takže se můžete těšit na konec dubna, přesně na 25. a 27. 4. 2014 na ztvárnění známé mimočítankové četby - Babička. Nutno podotknout, že malé změny oproti příběhu - tak jak ho jistě dobře znáte - jsou ve scénáři samosebou zachyceny a ještě další tam přibudou. Věříme, že se Vám dílo bude líbit, však již začínáme nacvičovat.

Fotografie z představení

Ostatní hry